„Zaszczep się Wiedzą” – ogólnopolska akcja edukacyjna

7 października, 2015 Szczepienia

13 października 2015 roku w Centrum Konferencyjnym PAP w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa i oficjalna inauguracja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej  z zakresu szczepień ochronnych „Zaszczep się wiedzą”.
Poniżej fragment zaproszenia do udziału w w inauguracji akcji edukacyjnej:
„Albert Camus – laureat Nagrody Nobla – uważał, że przyczyną zła niemal zawsze jest niewiedza. Przeciwstawiamy się jej rozpoczynając akcję edukacyjną „Zaszczep się wiedzą”. Jej celem jest promowanie rzetelnych źródeł informacji na temat wakcynologii. Jest to szczególnie ważne dzisiaj – w dobie powszechnego dostępu do Internetu, w którym coraz częściej pojawiają się opinie bezpodstawnie podważające kilkusetletni dorobek tej nauki.
W znacznej części, co należy podkreślać, są to opinie także niebezpieczne. W ich efekcie, coraz więcej osób podejmuje decyzje o rezygnacji ze szczepień, co może grozić powrotem niektórych, niemal zapomnianych już chorób zakaźnych.”
Jednocześnie  informuję, że ruszyła strona internetowa akcji edukacyjnej zaszczepsiewiedza.pl. Jest to nowa strona internetowa, której zadaniem jest wskazywanie rzetelnych źródeł wiedzy na temat szczepień. Jeżeli macie Państwo wątpliwości w podjęciu decyzji poddania się szczepieniu ochronnemu to można zawsze poszerzyć swoją wiedzę czytając informacje umieszczone na stronie zaszczepsiewiedza.pl, które są zawsze podparte materiałami źródłowymi.

Akcja odbywa się pod patronatem merytorycznym: Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny, Centrum Zdrowia Dziecka, Polskiego Towarzystwa Higienicznego, Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej, Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, Fundacji Rozwoju Pediatrii, Konsultanta krajowego w dziedzinie chorób płuc i Konsultanta krajowego w dziedzinie neonatologii oraz Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.