Usługi e-zdrowia

Nasza przychodnia wdrożyła wszystkie zaproponowane przez Ministerstwo Zdrowia nowe technologie informacyjne i telekomunikacyjne takie jak: e-zwolnienia, e-recepty i od stycznia 2021 roku e-skierowania.

Internetowe Konto Pacjenta

Internetowe Konto Pacjenta udostępnia Ci informacje o Twoim przeszłym, aktualnym lub
planowanym leczeniu i pozwala załatwić szereg spraw bez konieczności wizyty w przychodni
lub poradni. Wchodzisz na stronę pacjent.gov.pl i logujesz się. Nie musisz rejestrować konta, ale żeby się zalogować, potrzebujesz elektronicznego podpisu – profil zaufany lub e-dowód.


E-skierowanie

Od 8 stycznia 2021 r. wszystkie skierowania są wystawiane w postaci elektronicznej.
E-skierowanie umożliwi pełną, elektroniczną obsługę procesu skierowania na leczenie – od
momentu wystawienia skierowania do momentu realizacji.

Co zyskasz dzięki e-skierowaniu?
  • Nie musisz dostarczać skierowania osobiście w terminie 14 dni — wystarczy rejestrując się osobiście lub telefonicznie podać 4-cyfrowy kod i PESEL.

  • Nie zgubisz e-skierowania — jest zapisane na Internetowym Koncie Pacjenta. Świadczeniodawca zawsze może odtworzyć kod e-skierowania, które wystawił, a Ty możesz sprawdzić kod na swoim IKP.

  • Zmniejszą się kolejki spowodowane tym, że pacjenci zapisują się do kilku placówek na podstawie jednego skierowania — po dokonaniu pierwszego zapisu e-skierowanie zostanie automatycznie przypisane do placówki i nie będzie można go jednocześnie zarejestrować w innej.E-recepta

Jak działa e-recepta?
  • Jeśli masz otwarte Internetowe Konto Pacjenta (IKP) po wystawieniu e-recepty przez lekarza, otrzymasz od nadawcy e-zdrowie wiadomość SMS z 4-cyfrowym kodem (e-zdrowie) recepty lub/oraz wiadomość email z załączoną informacją o e-recepcie w formacie PDF.

  • Jeśli nie masz jeszcze otwartego IKP a podałeś nam swój numer telefonu, to otrzymasz 4-cyfrowy kod recepty przez nasz system informatyczny SPL INTERPED.

  • Lekarz może rónież wydać Ci wydruk informacyjny e-recepty.E-zwolnienie

E-zwolnienie to po prostu elektroniczne zwolnienie, dzięki któremu nie musisz już dostarczać zwolnienia pracodawcy (jeśli jesteś pracownikiem) albo do ZUS (jeśli prowadzisz działalność gospodarczą). E-zwolnienie zostanie automatycznie przesłane na profil Platformy Usług Elektronicznych płatnika składek i do systemu ZUS.

Źródło: pacjent.gov.pl